Odziv na članek “Napad druge republike”
Odziv na članek “Napad druge republike”
Dnevnik, 21.9.2011
Nekaj dejstev o “krivdi” Zaresa
Novinar Jože Poglajen se je v svojem komentarju “Napoved druge republike” med drugim spraševal, zakaj je stranka Zares dokončno spotaknila vlado Boruta Pahorja, in ugotavljal, da je “razlog za to znan samo šefu stranke Gregorju Golobiču, ki da je najprej sesul lastno stranko, kasneje pa še vlado”.
Preseneča nas, da tako izkušen novinar pristaja na logiko, po kateri naj bi vse politične stranke v Sloveniji delovale egoistično oziroma izključno na podlagi ozke, včasih tudi plenilske, lastne strankarske računice. V Zaresu smo že večkrat dokazali, da ne razmišljamo in ne delujemo na takšen način. Tako smo aprila letos predlagali umik treh predsednikov strank iz vlade in temeljito rekonstrukcijo vlade – z namenom, da bi rešili problem velikega nezaupanja javnosti v vlado Boruta Pahorja in omogočili deblokado, v kateri se je znašla država in zaradi katere ni mogoče sprejemati nujnih sprememb na različnih področjih.
Zavračamo razmišljanja, da bi morali (zaradi v politiki prevladujočega egoističnega refleksa) ob obravnavi zaupnice vladi glasovati v prid lastnemu interesu za podaljšanje mandata (in s tem v prid podaljšanju prejemanja poslanskih plač) ter v škodo te države. Že nekaj časa se namreč ni več mogoče slepiti in preslišati vse glasnejšega prepričanja velike večine državljank in državljanov, da ta vlada ni več sposobna opravljati svojega dela.
Način vladanja Boruta Pahorja in izguba javne podpore vlade sta na stežaj odprla vrata tranzicijski desnici Janeza Janše, kar skrbi tudi g. Poglajna. Za stranko Zares pa je problematično predvsem povezovanje SD in SDS, dveh navideznih rivalov. Pa ne zaradi samega povezovanja, pač pa zaradi vsebin, ki ju povezujeta, pri čemer velja posebej izpostaviti področje energetike in vprašanje TEŠ 6, področje upravljanja z državnim premoženjem in vprašanje načina vodenja AUKN, vprašanje spornega nakupa Patrij, področje medijske zakonodaje ipd. In prav zaradi zatiskanja oči pred vsemi temi realnimi problemi se je stranka Zares zelo neegoistično odločila za izstop iz koalicije (pa četudi za ceno negativne oznake “krivca” za padec te vlade).
S spoštovanjem,
ZARES – nova politika
odnosi z javnostmi