“Bomo odslej praznovali manj ali več”
V časniku Delo je bil v petek, 21. avgusta 2009, na strani 2 objavljen prispevek z naslovom “Bomo odslej praznovali manj ali več“, na katerega se želimo odzvati zaradi nekaterih povsem neresničnih navedb stranke Nova Slovenija.
V poslanski skupini Zares pozdravljamo odločitev vlade, da bodo v letu 2009 organizirane vse načrtovane proslave. Ob tem pa menimo, da je vsekakor nujno, da so proslave predvsem v luči finančne in gospodarske krize skromne, s poudarkom na vsebini in brez odvečnega blišča. Kot primera takšnih proslav naj izpostavimo proslavi ob Dnevu državnosti in proslavo v Prekmurju. Zato menimo, da je prav, da bo vlada porabila za letošnje državne proslave skoraj polovico manj sredstev, kot jih je za ta namen porabila prejšnja vlada v lanskem letu. Ob tem pozdravljamo delo Odbora za državne proslave, ki po našem mnenju z vsebinskega in organizacijskega vidika opravlja svoje delo zelo uspešno.
Želimo pa poudariti, da je očitek vladi, s strani Nove Slovenije, naveden v prispevku, ki pravi, da je na državni proslavi v Beltincih “svojevrstno sporočilo dala rekordno skromna udeležba Pahorjeve ministrske ekipe, prav tako sta bila navzoča samo dva koalicijska poslanca” povsem pavšalna ocena, ki je neresnična in zlonamerna, saj se je omenjene proslave udeležilo kar nekaj poslancev in tudi drugih predstavnikov koalicije. Naj poudarimo, da je bil prispevek s strani stranke oziroma poslanske skupine Zares konkreten in več kot opazen, saj je bil slavnostni govornik na prireditvi predsednik Državnega zbora dr. Pavel Gantar (Zares), ki je v govoru konkretno in dovolj zgovorno poudaril pomembnost Prekmurja za celo Slovenijo, udeležila pa sta se je tudi vodja poslanske skupine Zares Cveta Zalokar Oražem in poslanec Tadej Slapnik, ter tudi drugi člani stranke Zares. Ob tem naj dodamo, da je bila koordinatorka prireditve ministrica za kulturo Majda Širca (Zares), ki se je prav tako udeležila prireditve. Navzoči na dogodku so bili na primer tudi nekateri državni sekretarji, iz vrst stranke Zares na primer državni sekretar na ministrstvu za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo dr. Jozsef Györkös. Po drugi strani pa je bila udeležba iz vrst opozicijskih poslanskih skupin res komaj opazna. Iz vrst stranke Nova Slovenija pa ni bilo opaziti nobenega poslanca, kar je razumljivo.
Za poslansko skupino Zares ni v ospredju vprašanje ali je proslav več ali manj, ampak, da imajo vsebino ter so v času krize zasnovane z znatno manj sredstvi, pri tem pa so dostojne in brez odvečnega blišča.